Vitamiin B3 - niatsiin - kasu, mõju, tarbimine

vitamiin-b3-issami-info

vitamiin-b3-niatsiinVitamiin B3 on B-vitamiini kompleks mida nimetatakse ka niatsiiniks. Nagu teised B-vitamiini kompleksi liikmed, on vaja ka vitamiin B3, et saada toitu, mida sööme.

Visi B-grupi komplekside vitamiinid Aitab metaboliseerida süsivesikuid energiaks, kasutab korralikult rasva ja valku ning toetab tervet nahka, silmi ja juukseid. Neid on vaja ka tervisliku närvisüsteemi funktsiooni ja maksa tervise tagamiseks. [2]

Kõik inimrakud vajavad nõuetekohast kogust B3i vitamiini. Niatsiin on rohkem kui 200iga seotud ensüümide kofaktor, mis moduleerib raku ainevahetust. Samuti mängib see rolli DNA taastamisel ja vabade radikaalide kaitsmisel. [1]

Niatsiini kasutatakse ajude funktsiooni, artriidi, südame-veresoonkonna tervise, meeleolu parandamise, naha tervise, peavalu ja nii edasi. Lisad. Lisaks on kliinilised uuringud näidanud, et niatsiin võib olla kasulik kolesterooli vähendamisel.

Käesolevas artiklis käsitletakse B3i vitamiini kasutamist ja selle kasulikkust tervisele, samuti seda, kuidas see organismis toimib, puudused, annused, lisateave, ohutus ja kõrvaltoimed.

Kuidas toimib vitamiin B3 inimkehas?

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse (UMM) andmetel on kaks peamist vitamiin B3i - niatsiin (nikotiinhape) ja niatsiinamiid (nikotiinamiid). [2]

MedLine Plus Niatsiini ja niatsiinamiidi on uuritud peamiselt kahe olulise ensüümi NAD (nikotiinamiidadeniini dinukleotiid) ja NADP (nikotiinamiidadeniini dinukleotiidfosfaat) lähteainetena. [3]

Nii NAD kui ka NADP on olulised, kuna nad on olulised metaboolse funktsiooni jaoks. [4]

Need on vajalikud mitmesuguste protsesside jaoks, kaasa arvatud ATP (adenosiintrifosfaat), oksüdatsiooni- / redutseerimisreaktsioonide ja ADP (adenosiini difosfaat) ülekande reaktsioonide süntees. [4]

Vastavalt UMM-ile, niatsiin on vajalik ka stressiresistentsete hormoonide ja suguhormoonide tootmiseks. Seoses sellega aitab vitamiin B3 edendada neerupealiste toimimist, vähendab süsteemset turset ja parandab vereringet.

Kõik B3i vitamiinivormid, nagu kõik B-vitamiinid, lahustuvad tavaliselt vees. Neid imendub seedetraktist kergesti, kui neid kasutatakse suu kaudu.

Seda toitainet ei säilitata inimkehas ja seda tuleks regulaarselt kasutada optimaalse tervise tagamiseks. Võrdluseks, rasvlahustuvaid vitamiine saab hoida kehas ja neid ei tohiks puuduste vältimiseks regulaarselt tarbida.

Üksikisikud saavad suurendada oma niatsiini taset, süües taimset ja loomset toitu, mis sisaldab seda vitamiini ja / või toidulisandeid.

Inimesed võivad valmistada ka vitamiin B3i aminohappe trüptofaanist, kuid see muundamine ei ole väga tõhus. 1 mg niatsiini tootmiseks on vajalik 60 mg trüptofaan.

Vitamiin B3i puudulikkus

Lääne-riikides on vitamiin B3i puudulikkus väga haruldane inimeste seas, kes söövad tervislikku ja mitmekesist toitu. Puuduseks on kõige sagedamini kohtades, kus inimestel ei ole ligipääsu mitmesugustele dieedidele ja enamik toitumisi koosneb teraviljast või maisist.

Mõned B3i vitamiini puuduse kõige sagedasemad sümptomid on: peavalu, väsimus, depressioon, segasus, mälukaotus, nahaprobleemid ja / või kõhulahtisus. [1]

Tulemuseks võivad olla niatsiini puudulikkuse rasked juhtumid pellagra- seisund, mida iseloomustavad vaimsed häired, kõhulahtisus ja halb naha tervis. Seda nimetatakse mõnikord dementsuseks, kõhulahtisuseks ja dermatiidiks.

Mitu korda pellagra on seotud toitumisega, mis on liiga maisipõhine. [4]

Lääneriikide ulatusliku looduslike ravimite andmebaasi (NMCD) kohaselt on praktika kõrvaldatud pellagra. Tavaliselt esineb see ainult tõsise haigusega alkohoolikute puhul, kes söövad halva toitumise, ja need, kellel on karcinoidkasvajaid, või muudes tingimustes, mis vähendavad niatsiini tootmist ja / või inhibeerivad trüptofaani imendumist soolest. [4]

Vitamiin B3i tarbimine

Jätkatakse uuringuid vitamiin B3 võimaliku mõju kohta kognitiivsele langusele, silma / nägemise tervisele, erinevatele dermatoloogilistele seisunditele, migreenipeavalule, depressioonile, liikumispuudusele ja alkoholismile, ED-le (erektsioonihäired), neerupuudulikkusele, kõrgele vererõhule (hüpertensioon). vananemisprotsess. [4]

B3i terapeutilise efektiivsuse kindlaksmääramiseks mis tahes nendel ja muudel eesmärkidel on vaja veel kliinilisi uuringuid.

FDA on heaks kiitnud mõned spetsiifilised vitamiin B3-i retseptiravimid, mida tavaliselt kasutatakse düslipideemia tekkeks. Neid tooteid kasutatakse tavaliselt meditsiinilise järelevalve all kliinilises keskkonnas.

Enamikku niatsiini tooteid müüakse toidulisanditena ega ole mõeldud meditsiiniliste seisundite ennetamiseks või raviks. FDA ei kiida heaks B3-vitamiini toidulisandeid kui ravimeid tervise parandamiseks või parandamiseks.

Vitamiin B3 Allikad Toit

vitamiin-b3-allika-niatsiin-niatsiinB3i vitamiini leidub paljudes toiduainetes, mida kasutatakse Põhja-Ameerika toitumises. Paljud toiduained sisaldavad teatud koguses seda vitamiini või selle lähteaineid. Enamiku inimeste jaoks ei ole see vitamiin toitumisest keeruline.

B3i taset saab suurendada loomaliha, kangendatud leiva ja teravilja, roheliste lehtköögiviljade, linnuliha, kala ja mõnede energiajookide abil. Linus Pauling Instituut ütleb, et B3i sisaldavate teiste toiduainete hulka kuuluvad oad, kaunviljad, nisutüved, maapähklid, läätsed ja kohv.

Võimaluse korral on soovitatav saada vitamiin B3 ja muud toitained peamiselt orgaanilistest, GMO-de mittekuuluvatest köögiviljadest ja puuviljadest. Parimad allikad loomsete saaduste söömiseks on maitsetaimed, mahepõllumajanduslik liha ja piimatooted.

Kui rohkem toiduvalikuid ei ole võimalik võtta, siis on erinevaid Vitamiin B3 ja B-grupi komplekssed toidulisandid

Vitamiin B3 täiendused

Toidulisandid pakuvad B3i vitamiini palju kõrgemaid tasemeid kui paljud toiduained. Kui teil ei ole seda vitamiini või teil on meditsiiniline seisund, mida võib toetada suurema vitamiiniannusega, võib arst teile seda soovitada B-vitamiini kompleks.

B-vitamiinide kompleks toimib organismis sünergiliselt ja B-vitamiinid peavad olema kõik koos. Tavaliselt ei ole soovitatav kasutada mõnda muud vitamiin B kompleksi.

NMCD väidab, et on peaaegu 7000i toidulisandeid, mis sisaldavad vitamiini B3. Otsige alati kolmanda osapoole kinnitatud cGMP-ühilduvaid lisandeid, mille on tootnud usaldusväärsed tootjad.

Järgige alati ostetud toodete doseerimisjuhiseid, kui tervishoiutöötaja ei ole teisiti öelnud.

B3-vitamiini suured annused võivad põhjustada kõrvaltoimeid. Konsulteerige alati oma arstiga toidulisandite, näiteks niatsiini kohta, et otsustada, kas see on teie jaoks õige.

Vitamiin B3 Annustamine

Linus Pauling Institute (LPI) teatab järgmistest soovitatud vitamiin B3 sisaldustest toidus:

  • 2 mg ööpäevas imikutele 0ist kuni 6-i kuu
  • 4 mg ööpäevas imikutele 7ist kuni 12-i kuu
  • 1-3 aastat lastele 6 mg ööpäevas
  • 8 mg päevas lastele alates 4-st kuni 8-aastani
  • 9-13 aastat lastele 12 mg ööpäevas
  • 16 mg päevas 14i poistele ja meestele aastat ja vanemaid
  • 14 mg päevas 14-i tüdrukutele ja naistele
  • 18 mg ööpäevas rasedatele naistele
  • 17 mg imetavatele naistele [6]

LPI väidab, et suuremaid annuseid kui ülalpool soovitatud, tuleb arstiga arutada ja neid tohib kasutada ainult arsti järelevalve all.

Uuringutes kasutati suuremaid annuseid. NMCD järgi: „Suurimat HDL-i suurenemist ja triglütseriidide vähenemist täheldatakse 1200-1500 mg annuses päevas. Niatsiini suurim toime LDL-ile toimub siis, kui 2000-3000 mg on ööpäevas. "

Neid suuri annuseid tohib kasutada ainult arsti järelevalve all. Liigne niatsiini kasutamine võib suurendada tõsiste kõrvaltoimete ohtu.

Vitamiin B3 lisab kõrvaltoimeid

Loodusliku meditsiini andmebaas B3i vitamiini aeg on tõenäoliselt korralikult ohutu.

LPI ütleb, et B3i sisaldavate toiduainete tarbimisega ei kaasne mingeid riske. Siiski võivad toidulisandid, eriti suurte annuste korral, põhjustada erinevaid kõrvaltoimeid. Mõned võimalikud kõrvaltoimed on iiveldus, oksendamine ja maksa toksilisus.

B3-vitamiini suured annused võivad põhjustada maksakahjustusi. Sel põhjusel ei soovi mõned arstid, et see vitamiin mõnedel patsientidel võidelda kõrge kolesteroolitasemega.

On murettekitav, et 3i ja 3i grammides ööpäevas B9i annused võivad põhjustada vere glükoosisisaldust. Seda on täheldatud nii lühi- kui ka pikaajalisel kasutamisel. Sel põhjusel ei tohiks seda lisandit kasutada ilma endokrinoloogi nõuandeta diabeedi või prediabeediga patsientidel.

UMM väidab, et niatsiini suured täiendavad annused võivad põhjustada ka peavalu, pearinglust ja / või nägemise hägustumist. Enne selle lisa kasutamise otsustamist konsulteerige oma arstiga B3-vitamiini võimalike kõrvaltoimete kohta.

Palikite komentara