Kas türogeenid ja melatoniin aitavad une kvaliteeti?

Sleep-Quality-Food-Supplements-How-To-Improve-Sleep-Kvaliteet

Pidev lõõgastus trüptofaani ja melatoniiniga

Trüptofaan-melatoniin-kuidas-parandada-uneTrüptofaan ja melatoniin on mõlemad toidulisandid, mida kasutatakse une kvaliteedi parandamiseks ja rahulikuks vaimse seisundi säilitamiseks. Kas saate kasutada neid ekstra ja mis on tõhusam?

Trüptofaan on aminohape, mis on vajalik keha sünteesiks serotoniin, mis on neurotransmitter, mis mõjutab peamiselt meeleolu reguleerimist. Melatoniin on hormoon, mis aitab reguleerida tervisliku une tüüpide ööpäevast rütmi.

Tsirkuse rütm tuntud bioloogiliste protsesside käigus kehas ja regulaarselt iga umbes 24 tundi. Need on sellised protsessid nagu hormonaalsed eritumine, toitumine, uni jms.

Keha ei suuda trüptofaani toota, kuid seda asendamatut aminohapet saab toiduallikatest. Vastavalt MedlinePlus, toidud, mis sisaldavad trüptofaani, seemned ja pähklid, kala, kana, kalkun, munad ja juust.

Nende toiduainete integreerimine tavalises dieedis aitab tagada, et organismil on piisavalt serotoniini. See võib ka kaudselt suurendada melatoniini, sest melatoniini toodetakse serotoniini spetsiifilises näärmes.

Triattoophaani ja melatoniini vaheline seos

Trüptofaan toimib serotoniini ja melatoniini eelkäijana. Keha muudab trüptofaani sisse 5-hüdroksütrptophaan (5-HTP). 5-HTP muundatakse serotoniiniks, mis muundatakse melatoniiniks.

Piisava trüptofaani taseme korral on organismil piisavalt serotoniini, mis aitab tagada melatoniini tootmist.

Melatoniin, mis reguleerib une / äratõmbe tsüklit, vabaneb, kui keha kohtab pimedust. Selle hormooni vabanemise häired võivad põhjustada unehäireid.

Kuigi trüptofaan ja melatoniin on toiduvarudena, kasutavad mõned inimesed neid ühendeid toidulisandite kujul, et suurendada nende taset. Seda tehakse tavaliselt unehäirete, nagu näiteks unetus, juhtimiseks, "Ajavööndivahetuse väsimus"Ja uneapnoe.

Inglise sõnaraamatus nimetatakse seda nähtust "jaetlag". ajavööndivahetuse väsimus) ja leedu keeles on see rohkem mõistetav kui "organismi igapäevase rütmihäired".

L-trüptofaan ja melatoniin une kvaliteedi jaoks

L-trüptofaani või melatoniini sisaldavad lisandid on saadaval veebis ja tervisega seotud kauplustes. Mõned täiendused on ainult üks neist koostisosade ja ühendab neid teiste 5-HTP või muud looduslikud koostisosad, mis soodustavad lõõgastumiseks nagu kummel.

Triptofaani lisandid on näidanud unetuse ja uneapnoe paranemise potentsiaali, kuid efektiivsuse määramiseks on vaja rohkem uurida. Melatoniini toidulisandid näitasid mõõdukat efektiivsust unetuse ravis, "ajavööndivahetuse väsimus"Ja muud unehäired.

Kas unehäiretega inimesed võtavad L-trüptofaani või melatoniini? Mõned kasutajad teatasid, et melatoniin oli parem kui trüptofaan ja paranenud une kvaliteet.

Melatoniin on otseselt seotud funktsiooni une ja trüptofaan pea liikuma 5-HTP serotoniini protsessi tulemus, ning alles seejärel - melatoniiniga.

Soovitatav annus ja manustamine Triptofani ja melatoniini

Trüptofaani või melatoniini toidulisandite kogused varieeruvad sõltuvalt mitmest tegurist, kaasa arvatud selle aluseks olev tervislik seisund, vanus ja selle põhjused.

Näiteks vastavalt "Mayo Clinic " , täiskasvanud, kes võtavad melatoniini üle ööpäevase rütmihäirete, võivad enne 0,5 mg võtmist 5-i võtta enne voodisse laskmist.

Need, kes soovivad võtta trüptofaani ja melatoniini koos, peaksid eelnevalt oma arstiga nõu pidama. See tagab nende lisaainete ohutuse inimesele, näiteks kui palju võtta või millal seda võtta.

Laste trüptofaani ja melatoniini toidulisandeid tuleks kasutada ainult arsti järelvalve, sest neid toidulisandeid võib suurendada riski tõsistest kõrvalekalletest nooremad. Teie arst võib sõltuvalt vanusest, kehakaalust, tervislikust seisundist või muudest teguritest hinnata, kas need on lastele ohutud.

Triptofaani ja melatoniini toidulisandite ohutus

Paljudel patsientidel on trüptofaani ja melatoniini toidulisandid hästi talutavad, kuid need on seotud teatud kõrvaltoimetega. Trüptofaani sisaldavad toidulisandid võivad põhjustada seedetrakti sümptomid nagu kõhulahtisus, iiveldus, kõrvetised ja gaasi, samuti ähmane nägemine, unisus, suukuivus ja peapööritust.

Samuti võib trüptofaan interakteeruda teiste ravimitega ja võib põhjustada kergeid kuni raskekujulisi reaktsioone. Tirptofano kasutamiseks antidepressandid, mis suurendavad serotoniini taset, võib põhjustada serotoniinisüdroom kus on liiga palju seda neurotransmitteri.

Teised ravimid, mida trüptofaaniga ei saa võtta, on bensodiasepiinid, dekstrometorfaani ja monoamiini oksüdaasi inhibiitorid (MAOI-d).

Vastavalt "National Center for täiendav ja Integratiivse Tervis"Melatoniini toidulisandid peetakse ohutuks unehäirete raviks lühiajalises perspektiivis.

Melatoniini toidulisandite pikaajaline kasutamine kujutab endast tõsiste kõrvaltoimete või kõrvaltoimete ohtu. Võimalikud kõrvaltoimed, mis melatoniini kasutamisel võivad tekkida, on ärevus, unisus või õudusunenäod, ärritus ja peavalu.

Melatoniini toidulisandid võivad omavahel suhelda teatud tüüpi ravimitega ja põhjustada ohtlikke tulemusi. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel ei tohiks neid lisandeid kasutada antidepressantide, vererõhu ravimite või mittesteroidsete põletikuvastaste ravimitega.

Teatud toiduained on madal melatoniini, sealhulgas kaer, riis, oder, mais ja suhkur, samuti mitmed puuviljad, kaasa arvatud banaanid, ananassid ja apelsinid. Kuid toiduallikatest saadud annused ei ole une kvaliteedi parandamiseks piisavad.

Tavaliselt, trüptofaan ja melatoniini võib manustada koos, kuigi see ei pruugi anda paremaid tulemusi neile, kel on unehäired. Need, kes soovivad võtta mõlemat toidulisandit, peaksid seda arutama kõigepealt arutama. Pidage meeles, et melatoniini tohib kasutada vaid lühikese aja jooksul.

14.95

Palikite komentara